Központ
2015. március 05. csütörtök, Adorján, Adrián
Ma Szombat Vasárnap
It is forcast to be Havazás at 7:00 PM EET on March 06, 2015
Havazás
5°/-2°
It is forcast to be Részben felhős at 7:00 PM EET on March 07, 2015
Részben felhős
8°/-3°
It is forcast to be Napos at 7:00 PM EET on March 08, 2015
Napos
8°/-2°

 • varmegyeMaros4

  Vásárhelyi régi városházak: Régi Vármegyeháza

  A Bolyai Farkas Elméleti Líceum bejáratával szemben lévő saroktelken áll Marosszék háza, melyet ma Régi Vármegyeháza néven ismernek, miután a vármegye új székháza 1941-ben elkészült. 

 • ASA-Ceahlaul 3-0

  Hajrá ASA!

  Városunk kedvenc csapata, az ASA az elmúlt héten újabb 3-0 arányú győzelmet aratott, ezúttal hazai pályán a szerényebb képességű Piatra Neamti-i Ceahlaul ellen (gólszerzők: Bumba

 • heti hetes

  HETI HETES

  A hét festői. A Digital Transilvania és a Green Art Tour Egyesület egyik „ambiciózus” projektje által sikerült elérni, hogy Marosvásárhely „dicsekedjen” az ország legszebb festett

 • lacijo

  Boldoggá tettél, rektor!

  - Rabbi, adj tanácsot! – könyörög Schwarzné. – Heten élünk egy szobában. Ezt nem lehet kibírni. Belepusztulunk! – Van háziállatotok? – Három tyúk meg egy

 • szekelyfelv

  Székely szabadság napja: megbüntetik a felbujtókat, ha tömeg gyűlik össze az emlékműnél

  A marosvásárhelyi rendőrség vezetője szerint bűnvádi eljárás indul a felbujtók ellen, ha március 10-én, a székely vértanúk kivégzésének évfordulóján tömeg gyűlik össze a vértanúk emlékművénél.

szekelyszabadsag
Posted On Március 04, 2015

2016-ban és 2017-ben sem tarthat március 10-én Marosvásárhelyen tiltakozó felvonulást a Székely Nemzeti Tanács (SZNT), a tömegmegmozdulások szervezésére vonatkozó kérelmeket vizsgáló városházi bizottság ugyanis negatívan véleményezte az e megmozdulásra előterjesztett kérelmeket – közölte az Agerpres [...]

rsz_2portre_zsombor
Posted On Február 28, 2015

Ez a címe annak az angol dokumentumfilmnek, amely a szigetországba kivándorló honfitársaink által okozott társadalmi problémákat tárja fel. Nagy felháborodást keltett a „hazafiak” körében ez az őszinte és megható alkotás, pedig már a legelején kiderül, [...]

szekelyizek

Ízetlen székelyek

Február 28, 2015
rsz_2portre_zsombor

Ráérősen, képlékenyen

Február 21, 2015
lacijo
Posted On Március 05, 2015

- Rabbi, adj tanácsot! – könyörög Schwarzné. – Heten élünk egy szobában. Ezt nem lehet kibírni. Belepusztulunk! – Van háziállatotok? – Három tyúk meg egy kecske. – Na, akkor vidd be azokat este a szobába! [...]

lacijo

Ha megkérdeznének…

Február 27, 2015
Manchester-City-FC-Wallpaper-9
Posted On Március 02, 2015

(Liverpool–Manchester City 2–1) A Premier League 27. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Liverpool bombagólokkal nyert a második helyezett Manchester City ellen. A vendégeknek létfontosságú volt a győzelem, hisz ötpontos hátrányukat kellene ledolgozniuk a listavezető Chelsea-vel szemben. [...]

images (1)

115 éves a Bayern München

Február 28, 2015
kelemenh
Posted On Március 04, 2015

„Az erdélyi magyar ügyet Európában is folyamatosan meg kell jelenítenünk, mert ez nem egy kizárólagosan romániai kérdés. Kapcsolatunk ezért is erősödött meg az elmúlt években a felvidéki és a vajdasági magyar közösséggel, szorosabb a kapcsolatunk [...]

aldimeola
Posted On Március 02, 2015

Az amerikai Al Di Meola, a fúziós jazz egyik legismertebb gitárosa lép színpadra Marosvásárhelyen, a 10. Harmonia Cordis Nemzetközi Klasszikusgitár Fesztiválon. Al Di Meola a tervek szerint augusztus 15-én koncertezik majd a város központjában felállított [...]

varmegyeMaros4
Posted On Március 05, 2015

A Bolyai Farkas Elméleti Líceum bejáratával szemben lévő saroktelken áll Marosszék háza, melyet ma Régi Vármegyeháza néven ismernek, miután a vármegye új székháza 1941-ben elkészült.  A Gecse Dániel (mai: Bolyai) utca 5. szám alatt álló [...]

henter_haz3

A vásárhelyi Henter-ház

Február 19, 2015
heti hetes
Posted On Március 05, 2015

A hét festői. A Digital Transilvania és a Green Art Tour Egyesület egyik „ambiciózus” projektje által sikerült elérni, hogy Marosvásárhely „dicsekedjen” az ország legszebb festett lépcsőinek városa címmel, habár a projekt eléggé megosztotta a közvéleményt. [...]

heti hetes

HETI HETES

Február 21, 2015
hetes

HETI HETES

Január 29, 2015
ASA-Ceahlaul 3-0
Posted On Március 05, 2015

Városunk kedvenc csapata, az ASA az elmúlt héten újabb 3-0 arányú győzelmet aratott, ezúttal hazai pályán a szerényebb képességű Piatra Neamti-i Ceahlaul ellen (gólszerzők: Bumba 27., Zicu 30 és N’Doye 47.), miután egy héttel korábban [...]

nobel
Posted On Március 04, 2015

A Nobel-békedíj 114 éves történelme során most először menesztette elnökét a díjat adományozó bizottság, miután jobboldali ellenzői többségbe kerültek a testületben. Thorbjorn Jagland volt munkáspárti miniszterelnök, aki 2009 óta az öttagú bizottság elnöke, most egyszerű [...]

kicsi
Posted On Március 04, 2015

Még az olyan, tényleg láthatatlan dolgok sem tudnak elbújni a modern képalkotó eszközök szeme elől, mint amilyenek a baktériumok, sőt azok között is a legkisebbek. Sokáig vitatott volt, léteznek-e egyáltalán ennyire pici élőlények bolygónkon, azután [...]