Péntek

38 év után újra Európa Kupa-mérkőzés Marosvásárhelyen!

Czimbalmos Ferenc-Attila július 29, 2015 Sport

ASA-Saint-Étienne

Július 30-án, este 9-kor a tavalyi ezüstérmes ASA csapata a Sziget utcában fogadja az egykori tízszeres francia bajnok Saint-Etienne együttesét, az Európa-liga 3. selejtezőkörében.

Városunk hajdani kedvenc együttese, az AS Armata 1972-ben a tabella előkelő negyedik helyén végzett, aztán 1975-ben ezüstérmes lett, ezt követte az 1976-os bronz, majd újból egy negyedik hely, így sorozatban háromszor az UEFA kupában szerepelhetett: 1975-76-ban a Dynamo Drezdával, 1976-77-ben a Dinamo Zágrábbal, végül pedig 1977-78-ban az athéni AEK-kel játszott, de sajnos mind a három alkalommal kiesett az első selejtező kör után.

1977. szeptember 14-én az ASA a Ligetben fogadta az athéni gárdát, amelyet a néhai Fanici 81. percben szerzett góljával sikerült legyőznie. Ez volt első és mindeddig egyetlen UEFA Kupa (az Európa Liga elődje) győzelmük. Íme, a két csapat felállítása:

ASA: Sólyom Csaba–Onuțan, Unchiaș, Ispir, Gáll–Varodi (60. p. Both II.), Pîslaru, Bölöni–Fazakas (74. p. Kanyaró), Fanici és Hajnal

AEK: Steriudas–Inzoglu (48.p. Tsamis), Nikolau, Ravusis, Damianidis–Viera, Nicoludis, Therodoridis–Ardizoglu, Moussuris és Mavros

Gólszerző: Fanici (81.)

A mérkőzést a bolgár Mitko Csukov segítőivel együtt jól vezették.

Két hét múlva, 1977. szeptember 28-án Athénban az ASA 3-0 arányban vesztette el a mérkőzést, így kiesett az európai kupaküzdelemből.

Reméljük, hogy a Concordia elleni 1-0-ás győzelem után (gólszerző: Axente), ma este az együttes a 38 évvel ezelőtti nagyszerű győzelemhez hasonló sikeres szerepléssel örvendezteti meg a szurkolóit.