Derült

“Aranyeső” a vásárhelyi atlétáknál

Czimbalmos Ferenc-Attila április 14, 2017 Sport

Veterán országos bajnokság. Böjte, Barabási és Fülöp (balról)

Öt arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek a marosvásárhelyi veterán atléták az országos terembajnokságon Bukarestben, amelyet a Lia Manoliu Sportbázisban rendeztek meg április 8-9. között.

Böjte a célban

A 60 méteres síkfutásban Böjte arany­ér­met nyert az 55 év feletti férfi kategóriában, hármasugrásban is első lett, akár a 200 méteres síkfutásban, ahol országos csúcsot döntött, viszont távolugrásban az ezüstérmet szerezte meg.

A csapat rangidőse, Fülöp Csaba súlylökésben szerzet országos címet, míg a Torpi SE női tagja, Barabasi Rozália országos bajnok lett a 60 méteres gátfutásban és harmadik a 60 méteres síkfutásban.

Minden dobogós sportoló érmet, oklevelet kapott, az országos baj­­nokok bajnoki mezbe bújhattak az ünnepélyes hangulatban zajló, sikeres országos versenyen.