Csütörtök

Nem jutott tovább a City’us az elitkörbe

Czimbalmos Ferenc-Attila október 8, 2015 Sport

City us 2015

Két vereséggel és egy győzelemmel intett búcsút a teremlabdarúgó UEFA Futsal Cup további megmérettetéseitől a City’us, miután a sorsdöntő Lokomotiv Harkov elleni szombat esti mérkőzésen 5:3 arányú vereséget szenvedett, így a csoportgyőztes olasz Pescara Calcio mellett az ukránok jutottak az elitkörbe.

Kacsó Endre tanítványai az első összecsapáson épp az olasz bajnoktól szenvedtek 8-3-as vereséget, aztán a német bajnok hamburgiakat győzték le 9-1 arányban, majd a Harkovval szembeni mindent eldöntő mérkőzést szoros küzdelem árán vesztette el a vásárhelyi együttes.

Az ukránok ellen Mimi Stoica tizennégy másodpercnyi játék után már vezetést ért el, aztán Carlao hibája után Fedorcsenko egyenlített, majd Rogachov és D. Sorokin vezetéshez juttatta a Harkovot. Az első játékrész utolsó percében egy ukrán kezelésgyanús helyzetnél sportszerűtlen viselkedés és reklamálás után a játékvezető piros lappal kiállította a City’us csapatkapitányát, Cosmin Ghermánt.  A második félidőben, mindamellett, hogy Paulinho révén egy gólra csökkentették hátrányukat a hazaiak, újabb kapus- és védelmi hibából az ukránok még két gólt szereztek, majd Ribeiro is betalált, de maradt az 5-3-as Lokomotiv-győzelem.

Ezzel a vereséggel a City’us 2013 után (amikor házigazdaként továbbjutott) nem tudta megismételni, hogy bekerüljön Európa legjobb tizenhat együttese közé, a Harkov pedig kvalifikálta magát az elitkörbe.

A City’us eredményei a teremlabdarúgó UEFA Futsal Cup 3. főcsoportjában:

Marosvásárhelyi City’us–Pescara Calcio 3–8 (0–3)
gólszerzők: Ferreira (24., 35), Csoma (29.), illetve Răducu (öngól 5.), Gréllo (8., 34.), Rescia (19.), Canal (24., 26.), Leggiero (31.), Cuzzolino (33.)

Marosvásárhelyi City’us–Hamburg Panthers 9–1 (1–0)
gólszerzők: Paulinho (20.), Ruxandari (25., 26.), Csoma (26., 36.), Țipău (28.), Ferreira (34.), Aguiar (38.), Ribeiro (39.), illetve Winkel (31.)

Marosvásárhelyi City’us–Lokomotiv Harkov 3–5 (1–3)
gólszerzők: Stoica (1.), Paulinho (26.), Ribeiro (40.), illetve Fedorcsenko (4.), Rogachov (11.), D. Sorokin (13., 29., 36.)

További eredmények: Lokomotiv Harkov–Hamburg Panthers 7–1 (4–1), Pescara Calcio–Lokomotiv Harkov 5–1 (2–0), Hamburg Panthers–Pescara Calcio 0–11 (0–6)