2019. augusztus 17. szombat, Jácint

Úgyis „aranyos” vagy, Bernie!

Központ október 17, 2013 Sport

bernadettew

Sikeresen szerepelt a román női asztalitenisz-válogatott az ausztriai Schwechatban megrendezett Európa-bajnokságon, hiszen csapatban az ezüstérmet sikerült megnyerniük, míg egyéniben a nyolcaddöntőig jutottak. A csapat közel állt az aranyhoz, a döntőben 3-1-re maradtak alul a kínai versenyzőkkel megerősített Németországgal szemben, a marosvásárhelyi Szőcs Bernadette és Elizabeta Samara mérkőzésein is a rivális kerekedett felül a kulcspillanatokban.

A döntő első összecsapását Daniela Dodean 3-1-re (11-8, 7-11, 12-10, 12-10) nyerte Kristin Silbereisen ellen. A másodikon Samarának meccslabdája volt a kínai származású Han Jing ellen, 2-1-es szett állásnál, illetve a negyedik játszmában 10-9-es eredménynél, de Han fordított, 12-10-re nyert, majd 3-2-re (9-11, 11-6, 8-11, 12-10, 11-5) hozta a mérkőzést. Szőcs Bernadette is jól kezdett Xiaona Shan ellen, a döntő játszmában 9-7-re vezetett, mégis ellenfele nyert 11-9-re (11-6, 9-11, 10-12, 11-1, 11-9). Ezután újra Dodean állt asztalhoz, Han ellen 1-0-ra és 2-1-gyel is előnyben volt, a végén mégis a német színekben versenyző rivális örülhetett 3-2-es (9-11, 11-8, 6-11, 11-6, 11-6) sikerének.

Románia negyedik alkalommal lehetett volna Európa-bajnok (korábban ez 1992-ben, 2002-ben és 2005-ben sikerült), ehelyett viszont be kellett érniük a negyedik ezüstéremmel (1958-ban, 2010-ben és 2011-ben is ezüstöt nyertek). Döntős szereplésüket annak köszönhették Szőcs Bernadették, hogy az első körben 3-2-re legyőzték Ukrajnát, a negyeddöntőben 3-0-ra megverték Magyarországot, majd a négy között hasonlóan 3-0-lal jutottak túl Oroszországon.

Ezzel a sikerrel Németország megszakította a négy éve tartó holland sorozatot (két, illetve három éve a német együttes a román csapat ellen diadalmaskodott).

Egyéniben a románok mindegyik játékosa elbukta a továbbjutást a negyeddöntőben, mindhárman hasonló eredménnyel (4-2) maradtak alul a nyolcaddöntőben.

Daniela Dodean a holland Jiao Litől, Elizabeta Samara a német Xiaona Shantól, míg Szőcs Bernadette a spanyol Yanfei Shentől szenvedett vereséget.

Következő lapszámunkban még visszatérünk a marosvásárhelyi Szőcs Bernadette idei teljesítményére.