Vasárnap

VB-n is diadalmaskodott marosvásárhelyi női fitneszbajnok

Czimbalmos Ferenc-Attila december 15, 2016 Sport

sulea-san-salvador-2016

Ioana Șulea, a marosvásárhelyi Universitar SK sportolója (edző Dumitru Cheteleș és Sebastian Popovici) szombaton este világbajnoki címet szerzett Dominika Köztársaság fővárosában, Santa Domingóban, a Testépítő és Fitnesz Világbajnokságon, ahol az ifjúsági korcsoportban a bikini fitnesz +166 cm kategóriájában nyerte meg az aranyérmet.

sulea-tiger-classic-sport-cluj-1-hely-166-cm

Șulea 2015-ben Európa-bajnoki címet és világbajnoki bronzérmet szerzett a spanyolországi San Salvadorban, az idén a világ legszínvonalasabb testépítő és fitnesz versenyén Barcelonában, az Arnold Classic Europe megmérettetésen egy ezüstöt meg egy bronzot is begyűjtött, majd a Prágai EWLS Grand Prix versenyen is két bronzot kasszírozott be, s nem utolsó sorban mindent megnyert, amit nyerni lehetett az országos ifjúsági, majd felnőtt testépítő és fitnesz bajnokságon.