Hétfő
Derült

Bolyaisok nyertek a Napsugár Öttusa Bajnokság megyei szakaszán

Czimbalmos Ferenc-Attila április 20, 2017 Sport, Uncategorized

A marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum szervezésében idén második alkalommal került sor Marosvásárhelyen a Napsugár Öttusa Bajnokság Maros megyei döntőjére, amely rendezvény a helyi Szász Albert Sportlíceumban volt megszervezve és a 3. osztályos gyerekeknek van kiírva. Az idén a rendezvényen 18 csapat mintegy 100 versenyzője vett részt (kétszer annyi, mint a tavaly), amelyeknek csak feliratkozni kellett a megyei sportrendezvényre. A megmérettetést ötletgazdája, a Napsugár főszerkesztője, Zsigmond Emese álmodta meg évekkel korábban.

Mátéfi István, a Bolyai Farkas Elméleti Líceum igazgatójának üdvözlő beszéde után az iskolások ügyességi akadálypálya (mind a 4 versenyző rajthoz állt), helyből távolugrás (2 versenyző kellett ugorjon), célba dobás (csak 1 versenyző vett részt), egyensúlyozás (szintén 1 versenyző kellett részt vegyen) és 20 méteres váltófutás (mind a 4 versenyző rajthoz állt) próbákon ügyeskedtek, így a csapatok 82 maximális pontszámot érhettek el.

14. Sport Kvartett – Művészeti Líceum (Marosvásárhely) – 27p
  15. Mókusok – Palkó Attila Általános Iskola (Magyaró) – 14p.
  16. Gepárdok – Vajdaszentiványi Általános Iskola (Vajdaszentivány) – 10p.
  17. Szupernégyes – Petres Kálmán Általános Iskola (Székelyhodos) – 7p.

Mint Bálint Julianna, a Bolyai Farkas Elméleti Líceum testnevelő tanára elmondta, a rendezvény lényege a részvétel volt, amelyen a hasonló korú diákok a tisztes helytállás érdekében állnak a rajthoz, mindez az örömmel és a jókedvvel párosul:

,,Örvendünk, hogy gyerekek százait mozgósítottuk ezzel a sporttevékenységgel. Úgy érzem, elértük célunkat, hisz a visszajelzésekből azt következtethetjük, hogy minden gyerek jól érezte magát. Mindenki nyertes volt, aki részt vett a rendezvényen, melynek a legfontosabb fogalmai az összetartozás, az erkölcs és az életerő voltak. Hiszem azt, hogy ez a sportverseny egyre nagyobb méretet ölt majd a jövőben. Mindenkinek köszönöm a támogatást” – mondta el Bálint Julianna testnevelő tanár.

Érdekességként említhető, hogy amely együttes megnyeri az országos címet, az a csapat a  következő évben fogja szervezni a megmérettetést: így az idén, június 10-én Szovátán, 2018-ban Marosvásárhelyen kerül sor az országos döntőre, amelyet a Bolyai Farkas Elméleti Líceum csapata szervez meg.

A Napsugár Öttusa Bajnokság megyei bajnok együttesének versenyzőit Bálint Julianna és Jakab Barna testnevelő tanárok készítették fel.