Hétfő
Borús

Távolabb a kiesési zónától

Központ április 7, 2011 Egyéb

didiÉrtékes három pontot szerzett újra a vásárhelyi csapat. A Sabău által vezetett FCM legénysége a szebb napokat is megélt besztercei Gloria ellen győzedelmeskedett, így amint azt Sabău a mérkőzést követő sajtótájékoztatón is hangsúlyozta, mintegy 95%-ban már elkerülték a kiesést.

A mérkőzés napján kelt szárnyra a hír, hogy a Román Labdarúgó-szövetség vezetői, elsősorban Ionuţ Lupescu igazgató, épp Sabăut látná a román válogatott éléről rövidesen távozó Lucescu jr. utódjaként. A hír szerint már Lupescu tárgyalt Sabăuval, amit a marosvásárhelyi futballedző el is fogadna, de csak akkor, ha párhuzamosan végezhetné munkáját, azaz a FCM felkészülését sem hanyagolná el. Egy biztos, Sabăunak a nyárig érvényes szerződését mindenképp meg szeretnék hosszabbítani a marosvásárhelyi klub vezetői, ezek szerint a hét győzelmet, négy döntetlent és hat vereséget elért szakembernek mindenképp maradnia kell a FCM kispadján és folytatnia a tavaly szeptemberben elkezdett munkáját. Hadd tegyük hozzá, a jelenlegi FCM és a tavalyi, idénykezdeti együttes játéka között igen nagy a különbség. Sabău munkájának gyümölcse érlelődik, az együttes játékosai jobban, biztosabban adogatnak, bátrabban támadnak, precízebben indítanak, szorosabb emberfogást produkálnak, sőt van elképzelés is a játékukban. Erre volt szükség ahhoz, hogy a csapat elkerülhesse a kiesést, a vásárhelyi drukkerek nem kis örömére. Egyelőre 9 pont távolságra vagyunk a 15. helyezett, első kieső Craiova előtt, ami biztonságot, nyugodtságot adhat együttesünknek, habár a hátralévő 11 fordulóban még sok meglepetés történhet mind a 18 együttes számára. A tavaszi idényben a bajnokjelölt galaci Oţelul után, a besztercei Gloria is veszített a Sziget utcában. A pontosabb, gyors indításokkal tűzdelt játékot mutató FCM irányította a játékot már a mérkőzés első perceitől kezdve. A 18. percben örömujjongásba kezdett a mintegy 5000 hazai szurkoló, amikor egy gyors hazai támadás során Szilágyi balról érkező lapos beadását Zaharia átugrotta a hatos vonalán, de a jó ütemben érkező Didi, mintegy 2 méterről a hálóba juttatta. 1–0. A kapott gól után a besztercei játékosok többet támadtak, de a Vasilache–Issa Ba–Fl. Dan–Astafei középpályás sor kitűnően zárt, ezúttal alkalmat adva a gyors ellentámadásoknak. Egy ilyen ellentámadás során a 39. percben Didi jó ütemben szöktette Rust, a Dinamótól jött jobbhátvéd ballábas lövését nehezen öklözte szögletre Irimia, a besztercei hálóőr. A beívelt szögletet Fl. Dan a brazil Didinek fejére ívelte, onnan a laszti a kapus felett a hálóba jutott. 2–0. A második félidőben N. Manea, a Gloria vezetőedzője két középpályás becserélésével próbálta felfrissíteni az addig bizonytalannak mutatkozó középpályás sort, de Sabău minderre Issa Ba helyett D. Mateit küldte pályára, erősítve a csapat védelmét, amely megingathatatlan maradt. A 68. percben a mérkőzés legjobbja, Vasilache jobb oldali beadását előbb Didi mintegy 3 méterről a kapus lábába lövi, a kipattanó labdát Zaharia ugyancsak Irimiába rúgja, majd az újabb kipattanót Szukala tisztázza. A 82. percben, a becserélt Petcuţ bal oldali beadását a berobbanó Vasilache a 16-os vonaláról a jobb kapufára lövi, ahonnan a labda sajnos a játéktér felé pattant, így kikanalazták a védők. Ezzel a győzelemmel a FCM újabb értékes három pontra tett szert, aminek köszönhetően távol tartja csapatunkat a kiesési zónától és helyet cseréltünk a besztercei Gloriával. A legfontosabb, hogy a hátralévő hazai meccseken (CFR, Brăneşti, Astra, Pandurii, Steaua, kolozsvári U.) diadalmaskodjunk, vagy ne veszítsünk.

Szerdán, lapunk megjelenésének napján újabb fordulóra kerül sor, melynek keretében együttesünk a medgyesi Gaz Metan otthonában lép pályára 14 órai kezdettel, amit a GSP TV élőben közvetít. Szombaton, április 11-én, hazai pályán 18 órától a kolozsvári, tavalyi bajnok CFR együttese ellen játszik csapatunk.

Jean Pădureanu, a Gloria elnöke: A FCM legénysége megérdemelte a győzelmet, jogosan szerezte meg a három pontot. Mi, a két kapott gól után, sajnos nem tudtunk kellőképpen gazdálkodni az idővel és az energiával, így maradt a jogos végeredmény.

Paul Cazan, a mérkőzés megfigyelője: Jó iramú, szép mérkőzést láthatott a marosvásárhelyi közönség, ahol a bírók is kellőképpen vezették a mérkőzést. Jobb volt a helyi együttes, amely megérdemelten győzött.

Ovidiu Sabău, a FCM edzője: Meg vagyok elégedve csapatom játékával és főleg azzal, hogy újabb három értékes pontot szereztünk, így egyelőre, úgy tűnik, elkerüljük a kiesést. Fontos, hogy ezután ne bízzuk el magunkat, mert még sok mérkőzés van hátra és mindegyik fontos együttesem számára.

FCM Marosvásárhely–Gloria Beszterce 2–0 (2–0)

Vezették: Radu Petrescu – Mircea Orbuleţ, Valentin Avram (mind Bukarest)

FCM: Balauru – Rus, B. Fernandes, Iencsi, Szilágyi, Vasilache, Issa Ba (66. Matei), Fl. Dan (81. Petcuţ), Astafei, Didi, Zaharia (46. Ruiz). Edző: Ovidiu Sabău

Gloria: Irimia – Ciprian Petre, Tudose (8. Mărginean), Corallo, Cavalli, Achim, Cafasso, Mandea (59. D’Agostino), Szukala, P. Anton, Băjenaru. Edző: N. Manea

Gólok: Didi (17., 38.)

Sárga lapok: Szilágyi (85.), illetve D’Agostino (61.), Achim (67.)