Csütörtök

W.B.P.F. EB Budaörsön

Központ június 24, 2011 Egyéb

wbfW.B.P.F. EB Budaörsön

Június 11–12-én a Budapest mellett fekvő festői kis város, Budaörs adott otthont a W.B.P.F. verziójú Európa Bajnokságnak, melyen a házigazda magyarok félelmetes csapattal képviselték hazájukat, melynek eredményeként a határon túliak a végelszámolásnál a csapatversenyt is bekasznizták.

A rendezvény főszervezői Sebestyén Péter és Buranits Ildikó, ezúttal is magas szintű profi szervezési készségről és tehetségről tettek tanúbizonyságot, újfent igazolván szervezői és menedzseri rátermettségüket. A száz körüli, Európa számos országából érkező résztvevő ékesen bizonyítja a verseny értékét, színvonalát, holott idén mindössze második alkalommal rendeztek EB-t a W.B.P.F. égisze alatt. A kétnapos rendezvény más jellegű szórakozási lehetőséget, különböző vetélkedőket is nyújtott a nagyérdeműnek. A Lakatos „Múmia” Team nagyszerűen szerepelt a maratón versenyen: a Modell 160 cm alatti kategóriában Remenyik Ilona 4. lett, míg Hajdrik Mária megszerezte az ezüstérmet. A szintén Modell 165 cm alatti kategóriában a győri illetőségű Suba Beáta, élete második versenyén negyedikként ért célba. A női Athletic 165 cm feletti mezőnyében Darázsné Andrea (Darázs Ádám strongman világbajnok neje), edző váltás segítségével, melyet Csonka Eszter korábbi fitnesz modell bajnok javaslatára lépett meg, a fitness világbajnok Kormos Zoltán személyében igazi profi segítségre talált, melynek eredményeként elképesztő formát hozott a verseny napján, és vitatható pontozással mindössze egy hellyel csúszott le a dobogóról, a 4. helyen zárva a versenyt. A férfi Masters kategória 40–49 év közötti korcsoport 90 kg feletti mezőnyében, a Marosvásárhelyről Békésre elszármazott Dénes József a 7. helyen végzett, míg a szintén Erdély szülötte Lakatos Mihály (Múmia) ezüstérmet szerzett. Obertol „Oby” Dávid, aki a 70 kg alatti mezőnyben nevezett, bearanyozta a Múmia Team dicsőségét, és a dobogó legfelső fokára állhatott.