Központ
2020. szeptember 29. kedd, Mihály

A közösségért tenni érdemes! 

Központ november 23, 2017 Kultúra

Érdemessé tett életek cím alatt nemrégen jelent meg munkatársunk, Nemes Gyula interjúkötete, amelynek bemutatására szeptember 23-án került sor a Kövesdombi Unitárius Egyházközség tanácstermében. Most, mintegy ennek folytatásaként adta közre kollégánk A közösségért tenni érdemes! című riportkötetét, amelyben azokat az írásait gyűjtötte össze egy kiadványba, amelyek valamilyen közösségépítő tevékenységhez kötődnek. Az itt felsorakoztatott riportok egy része olyan – lelkes emberekből álló – csoportosulások – egyesület, kör, szövetség, szervezet, csoport, szolgálat, alapítvány, kórus – tevékenységeit mutatja be, amelyek a közösség szolgálatát, összefogását, összetartását tűzték zászlajukra. Az írások többi része pedig olyan épületeket – múzeum, templom, kultúrház, vár, levéltár, kollégium, tájház, könyvtár – alkotásokat – szobor, székelykapu, falumonográfia –– ismertet, amelyeket szintén a közösség szolgálatára, hasznára építették és tartják fent, illetve faragták, írták. A cikkek elsősorban a Központ hetilapban jelentek meg az elmúlt öt évben, de vannak olyanok is, amelyek a Székely Kalendárium, a Maros-Mezőségi Kéve vagy a Vásárhelyi Hírlap hasábjain láttak nyomdafestéket. Hogy miért tartotta fontosnak ezt a kötetet összeállítani a szerző, feleletet találunk a könyv előszavában: „Elsősorban azért, mert bennem nyomot hagytak, megérintettek, tanultam belőlük, és remélem a kedves olvasók is találnak bennük számukra fontos információkat. Másodsorban pedig úgy gondolom, hogy az újságok, folyóiratok hamarabb elvesznek olvasásuk után, mint a könyv, amely akár évtizedeket, évszázadokat is ‹átélhet› egy-egy könyvszerető ember polcán vagy egy gondosan őrzött könyvtárban” – írja Nemes Gyula.

A könyv bemutatója november 25-én, szombaton, 16 órától, a marosvásárhelyi Bolyai-téri Unitárius Egyházközség tanácstermében lesz. A könyvet Muresan-Kilyén Emma tanárnő méltatja. Fellép a Marosszéki Harmónia Dalcsoport.

Share Button
Ennyien olvasták: 790

Hozzászólások

hozzászólás

About The Author

Szóljon hozzá

Biztonsági kérdés: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.